Elektronik ve Mekanik olmak üzere araç anahtarları ikiye ayrılmaktadır. İlk başlarda otomobil anahtarları mekanik manuel olarak üretilmiş ve birçok araçda ortalama 1995 yılına kadar sistem bu şekilde kullanılmışdı. Bazı araç markaları önde olmakla beraber bu araç anahtarları yine ortalama 1995 yıllarından sonra yavaş yavaş elektronik anahtar immobilizer çipli oto anahtarlarına dönmüş ve araç hırsızlıkları için büyük bir önlem almışlardır.  Elektronik anahtara nazaran günümüzde hala eski model araçlarda mekanik anahtar sistemi kullanılmaktadır.

Bu araçlara dahasonradan immobilizer ilavesi yapılamayacağı için bu araç anahtarları mekanik olarak çekilerek elektronik immobilizer yazılımı olmadan araçları çalıştırmaktadır. Az önce bahsettiğiiz gibi bu araçlarda elektronik yazılım olmadığı için hırsızlar tarafından “düz kontak” yapılarak araç hırsızlıkları gerçekleştirilebilir. Hal böyle iken araç sahipleri bu tür bir olay ile karşılaşmamak için kendileri bir şekilde önlem almış ve dreksiyon kilidi veya aküden enerjiyi kesen bir anahtar ile arabanın elektrik sistemini devre dışı bırakarak oto hırsızlarına karşı önlem almış olurlar. Sonuç olarak elektronik anahtar ve mekanik anahtar sistemleri araç marka ve modeli ne olursa olsun kullanılmaktadır. Bu araç anahtarları ise firmamızda yedeklenerek çoğaltılabilmektedir. Mekanik araç anahtarı ve eleketronik çipli oto anahtarları için firmamıza ugrayarak yedek oto anahtarı ihtiyacınızda firmamızdan yardım alabilirsiniz. İletişime geçerek konu hakkında ve yaptıracağınız oto anahtarı hakkında bilgi alabilirisiniz.

Elektronik Mekanik Oto Anahtarı Çoğaltma

Bu makaleye 2 yorum yapılmış

  1. Selam bende 94 model dogan slx var bunun anahtarının yedeğini yaptıracağım birde sonradan kumanda taktırmışdım, acaba yeni yapacağım anahtar ile kumandayı birleştirip sustalı olarak bana yeni anahtar yapabilirmisiniz, iyi günler

    • Eskişehir Anahtarcı

      Doğan slx aracınızın anahtar ve kumandasını firmamızda çoğalttırabilirsiniz. İster ayrı ayrı istersenizde kumanda ve anahtar birleştirilerek sustalı şekilde yedek araç anahtarınız üretilir. İşyerimize ugrayarak elektronik ve mekanik oto anahtarlarınızı yedekletebilirsiniz.

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*