Kapılarınızı gece içeriden emniyete almak ve güvenliginizi arttırmak için emniyet kelepçeleri ve emniyet zincirleri’ni kullanabilirsiniz. Çoğu çelik kapıda ilk kapı montajı yapılırken kapı firmaları tarafında aksesuar olarak kapı üzerlerinde gelmektedir. Daha sonra kullanıma bağlı olarak bu kapı emniyet kelepçeleri kapının üzerine kapanması veya dıarıdan darbegelmesi sonucu kırılmaktadır. Kırılmış olan kapı emniyet kelepçeleri yerine yenilerinin takılması gereklidi. Bu kelepçeler kapınıza gelen herhangibir kişiye kapınızı belirli bir mesafe kadar (görüş mesafesi) kadar açmanıza olanak tanımaktadır. Bu yüzden kapıyı tanımadığınız kişilere tam arkasına kadar kople açmamış olursunuz.

Kırılmış olan emniyet kelepçeleri nin yenilerine takarken kapıkol ve aksesuarları renginde bir ürün ile değişim yaparak takımı bozmamış olursunuz. Sonuç olarak 2 ayrı renkde üretilmiş olan bu ürün sarı renk ve saten renk seçenekleri ile kullanıcılarına sunulmuştur. Ortalama olarak piyasadan alınan emniyet kelepçeleri marka ve modele göre değişik ölçülerde olsada birbirlerinin yerlerine uyum sağlamaktadır. Yeni emniyet kelepçesi montajı yapmak için ise ürünün içerisinden çıkan sabitleme vidaları ile yapılmakta olup montaj yapılmadan önce net ölçü alınarak kapıya yeni ürün vida sayesinde tututurlur.

Kapı Emniyet Aparatı

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Otomat Kilitler başlıklı makalemizde bina kapı kilidi, elektrikli kilitler ve elektrikli otomat kilit hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış

 1. Benim çelik kapımda da bu ürünlerden vardı, kapı açıkken ceyran yapınca kelepçenin üzerine çarptı ve emniyet kelepçem kırıldı. Acaba firmanızda benim ürünün aynısından varmı? adres versem gelip yenisini takarmısınız

  • Eskişehir Anahtarcı

   Kapı emniyet kelepçeleri değişik markalarda ve kalitede üretilmiş olan ürünlerdir. Ortalama olarak bu kelepçelerde delik yerleri birbirlerine yakındır. Şarzlı matkaplarımız ile yerine olmayan emniyet kelepçelerini vidalı monte ederek sabitleme yapmaktayız. Adresinizi yazdırarak bu konuda yardım alabiir ve kapı emniyet kelepçenizi yeniletebilirsiniz.

 2. Çelik kapımınız emniyet kelepçesi kırıldı elinizdekiler buraya uyum sağlarmı gelip taksanız fiyatı nedir

  • Eskişehir Anahtarcı

   Ortalama olarak emniyet kelepçelerinin ölçüleri birbirine yakın ve benzeridir. Bu ürünler elimizde mevcut olup takım olarak satılmakda ve takılmaktadır. Ölçü yerleri tutmaz ise yeni yerlere vidalama yapılarak montaj yapabiliriz. Eskişehir Anahtar iletişim numaralarımızdan arayarak hizmet alabilirsiniz

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*