Ford immobilizer yedek anahtar kopyalama işlemini Eskişehir’de bilgisayar destekli elektronik anahtar kopyalama  makinalarımızla garantili çalışır şekilde, anahtardan anahtara kopyalama metodu ile çoğaltıyoruz. Ford çivi anahtar modelleri ve ford pantoğraf anahtarlar için mekanik anahtar kopyalama, tombul kumandalı ford oto anahtarı çoğaltma ve ford sustalı anahtar yedekleme hizmetimiz vardır.

Ford Kontak Anahtarı

Ford İmmobilizer Anahtar

Ford İmmobilizer Anahtar

Ford araçların kontak anahtarları hem kapı kilidi açma hemde aracı kontaktan çalıştırma özelliğine sahiptir. İmmobilizer anahtar olmasından dolayı kontak kilidini açıp aracın çalışmasını sağlar. Çipi – immobilizeri yüklenmemiş ford anahtarları kontağı çevirir ama aracı çalıştırmaz. Bu anahtar çipsiz yani immobilizersiz olarak kullanılır, görevi ise sadece kapıyı açmaktır.

Ford kontak anahtarları ise 3 şekilde ford araçlar için üretilmiştir. Her 3 anahtarda kontağı açar ve çalıştırır. 3 anahtar modelinde’de immobilizer çip bulunur. Bu anahtarların ikisi kumandalı biri kumandasızdır. Ürünler kısaca aşağıdaki gibidir.

Ford İmmobilizer Anahtar

Üst resimde yer alan anahtar modelidir. içerisinde immobilizer çip yazılımı konulacak çip yuvası vardır. Bu anahtar aracınızın kapılarını açtığı gibi kontak kilidinide açar ve aracın çalışmasını sağlar. Bu anahtar kumamndalı ford oto anahtarlarına göre kumandsız üretilmiştir. Manuel olarak kapı kilidini açtıktan sonra içerisinde bulunan çip yazılımmı sayesinde immobilizer sistemi desteklenir ve araç buradan aldığı yazılım bilgisi ile çalışır. Kumandasız ford immobilizer anahtar yedeği ihtiyacınızda işyerimize uğrayarak yedek ford oto anahtarı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Ford Kumandalı Anahtar

Ford Tombul Kumandalı Anahtar

Ford Tombul Kumandalı Anahtar

Ford araçların tombul kumandalı anahtar modeli’dir. Kumanda anahtar üzerinde olup tüm ford araçlarda anahtar ucu değişerek kullanılabilir. Çivi anahtar modeli ve pantoğraf anahtar modeli olan ford focus, ford fiesta, ford transit, ford cmax, ford fusion, ford transit gibi araçlara uyumlu tombul kumandalı anahtardır. Yedek tombul kumandalı ford anahtarı ihtiyacınızda çalışan tüm kumandalı anahtar ile gelerek ikinci bir yedek anahtar sahibi olabilirsiniz.

Ford Sustalı Kumanda

Ford Sustalı Kumandaya sahip oto anahtar modeli, tombul kumandalı ford anahtarlarına sahip araçlara uyum sağlayan sustalı kumandalı anahtar modeli’dir. Resimdeki sustalı anahtardan yedek kopyalatmak isterseniz çalışan tüm araç kumandalarını ile gelerek yedek kopyalatabilirsiniz. Gelmeyen kumandalar kumanda yükleme işleminde hafızadan silinir!.

Ford Sustalı Anahtar

Ford Sustalı Anahtar

 Ford Anahtar Pili Değiştirme

Oto anahtarlarında kullanılan uzaktan kumanda pilleri zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak biter yada kullanılmadığı için yatık pilden dolayı kumanda etmez. Bu gibi durumda kumanda pili değişimi yaptırma ihtiyacı duyarsınız.

Kumanda pili bitmiş olan ve kumanda etmeyen ford araçların anahtar pillerini değiştiriyoruz. Ford tombul kuamndalı anahtar ve ford sustalı kumandalı anahtar modelleri için uygun piller ile hizmetinizdeyiz.

Ford Kumanda ve Anahtar Kabı Değişimi

Birçok marka araçta olduğu gibi ford araçlardada anahtar ve kumanda kabı problemi görülmektedir. Oto anahtar ve kuamndalarında en çok görülen arıza kumandanın basma lastiklerinin basa basa aşınması ve yırtılması durumudur. Deforme olmuş olan ford araç anahtarlarını yeni anahtar kapları ile değişim yapılarak oto kumanda kabı problemlerini çözüyoruz. Sustası arızalanan oto anahtarlarına susta değişimi yaparak sustalı kumanda tamiride yapıyoruz.

Bu yazımız ile ford immobilizer anahtar ihtiyacınızda yedek oto anahtarı kopyaladığımızı belirttik. Ford tombul kumandalı yedek anahtar ve ford sustalı anahtar ihtiyacınızda yedek oto anahtarı kopyaladığımızı yazdık. Bu anahtarların arızalanmış ve aşınmış olan kumanda kaplarını yenisi ile değiştirerek oto anahtar kabınızı yenilediğimizi ve daha kullanışlı hale getirdiğimizi belitmiştir. Son olarakta kumanda pili bitmiş olan ford oto anahtarlarına kumanda pili takarak çalışır hale getirdiğimizi belittik. Sizde bu gibi durumlarla karşılaştıysanız bizimle iletişime geçerek probleminizi stalarımız aracılığı ile giderebilirsiniz.

NOT: Yazımızı faydalı bulduysanız Sosyal Medya aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan CITROEN İMMOBİLİZER ÇİPLİ OTO ANAHTAR FİYATLARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*