Ford marka araçlarınızın eskimiş ve yıpranmış olan sustalı kumandalarını komple degiştirmeye gerek kalmadan sadece dış kabını degiştiriyoruz, çeşitlerimiz eskişehir çilingir‘de.

Sustası arızalan ford araç anahtarlarında kap değişimi ile anahtarınız tekrar kullanılır hale gelir. Ford araçlarda kullanılan sustalı anahtarların en çok görülen başlıca anahtar arızası, kumandanın basma tuşlarının yırtılıp kopması ve anahtar kısmının bağlı olduğu sustalı çakı mekanizmasının arızalanarak açılmaması yada kapanmaması gibi sorunlardır. Sustalı çakı kumandalarda genelde susta yayının bozulması ve çalışan hareketli parçaların kırılması sonucu bu arıza görüldüğü için bu parçalarını tamiri olmadığından resimde görülen ford sustalı anahtar kabının dğişimi ile sorununuz ortadan kaldırılır.

Ford Sustalı Anahtar Modelleri

Resimde görülen sustalı kumadalı ford anahtar modeli ford otomobillerde ve araçların çoğunda kullanılır. Aynı kumanda özelliğine sahip olan bu araçlar çoğu zaman tombul anahtarlı kumandalı ford anahtar modeli olarak kullanılsada birçok ford modelinde de kopyalama yapılarak kullanılabilir.

Resimdeki Ford Sustalı Anahtarın Kullanıldığı Ford Araçlar:

Ford Fiesta

Ford Focus

Ford Fusion

Ford Mondeo

Ford Connect

Ford Transit gibi araçlarda kısaca kumanda özelliği olan ve fabri,kasyon kumandalı olarak üretilmiş ford araçların hepsine uyuöludur. Çünkü çoğu ford araçların kumandaları aynı özelliğe sahiptir. (Bazı Modeller Hariç)

Ford Sustalı Anahtar Pil Değişimi

Birçok araç markasında olduğu gibi kumanda pili biten ford araçların ve sustalı anahtar özeliğine sahip olan yukarıda saydığımız ford markalı modellerin tombul kumandalı anahtarları ve sustalı anahtar pil değişimi firmamız tarafından yapılmaktadır. Oto anahtarlarında kullanılan özel kuamnda pilleri marka ve modeler göre voltajına göre ve türüne göre değişmektedir. Bu piller çoğu zaman para pil, düğme pil diye bilinene yassı piller olsada bazı araçlarda ve kumandalarda ise kalem pillerin küçükleri 23AE VE 27A kuamnda pili kullanılmıştır. Aracınızda ise CR1616 – cr1620 – CR2016 – CR2025- CR2032 gibi kodlarda olan 3VOLT piller kullanılmışsa bu uzaktan kumandaların pillerinin değişimi ve kumanda kasası susta tamiri yine firmamızda yapılmaktadır.

Ford Sustalı Yedek Anahtar

Aracınızda tombul kumandalı ford anahtarı varsa ve siz bu kumandalı anahtarı sustalı olarak istiyorsanız işyerimizde ford sustalı yedek anatar kopyalama hizmeti veriyoruz. (Bazı Modeller Hariç)

Ford sustalı anahtarların kopyalanması, ford araçların kumanda pillerinin değişmesi ve ford sustalı kumandalı anahtar kabı yenileme ve sustalı tamiri için işyerimize uğrayarak araç anahtar kap problemlerinizin tamirini yaptırabilirsiniz.

 

Ford Sustalı Kumanda Kabı

Ford Sustalı Kumanda Kabı

Bir önceki yazımız olan RENAULT TRAFİC SERİSİ KUMANDA KABI başlıklı makalemizde RENAULT ANAHTAR KABI, RENAULT ANAHTARI ve RENAULT KUMANDA KABI hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*