Kepenk kumandaları marka ve modele göre çoğaltılmakta ve yedek kopyası çıkartılmaktadır.Ev, İşyerleri, Mağaza ve Dükkan kapılarında kullanılan kepenk sistemleri için kumanda kodlaması kullanılan cihazların marka ve modeline göre değişmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan uzaktan kumanda sistemlerinin çoğu ithal ürün olup hepsi markalı ürünler olup çoğu rolink kod özelliği ile şifrelenmiştir. Kepenk uzaktan kumandalarıda bu sınıf içerisinde yeralır.

Kepen Kumandası Kopyalama

Kepen Kumandası Kopyalama

Kepenk Kumandası Tanıtma

Rolink kod (Atlamalı Frekans) özelliğine sahip uzaktan kumandalar piyasaya değişik marka ve modellerde kullanılmaktadır. Bu kumandaların tanıtılması kumandanın özelliğine göre ve yapısına göre değişir. Kepenk kumandaları çoğu zaman kullanılan markanın dışında farklı bir marka ile kodlanmaz. Bunun sebebide yazının başında bahsettiğimiz rolink kod özelliğinden kaynaklıdır. Kepenk kumandalarını tanıtma işlemi  kepengin alıcısına orjinal kodlu kumandanın bilgilerinin yüklenmesi sureti ile gerçekleşir. Bu özellikteki kumandalar farklı metot kullanılarak yada bazı akıllı kumanda çeşitleri ile yada kumanda kopyalama makinaları yardımı ile kopyalansada randıman vermez, 1 kez açar ve birdaha açmaz. Bunun için orjinal kepenk kumandalarında kopya kumanda istendiğinde kopyalanacak kumndalarında aynı özellikte ve markada olup alıcıdan kepenk kumandası tanıtma işlemi yapılması gerekir.

Kepenk Kumandası Fiyatları

Kepenk kumanda fiyatları ithal ürünler arasında yer aldığı için bu ürünler yurda Euro ve Dolar kuru üzerinden giriş yapar. Uzaktan kumandaların fiyatları ise üretici firmanın üretmiş olduğu kumandanın yapısına ve özelliğine göre değişir. Kumanda kopyalama makinaları ile kodlanan kumandalar ve rolink kod özelliğine sahip olup alıcı kart üzerinden kepenk’in yanında kodlanan kumanda modelleri arasında fiyat farkı vardır. Rolink kodlu özel kumandalar basit kodlu olan akıllı kumanda modellerine göre daha pahalı olup rolink kodlu kumandaların fiyatı dışında bu kumandalarda birde kumanda kopyalama ücreti alınır. Kumanda kopyalama ücreti rolink kodlu kumandalarda kepenk alıcısının yanında kumanda kartına kod yükleme işlemi ile kodlanabildiği için kepenk yanına gidip kumanda kodlama ücreti için servisi ücreti talep edilir.

Kepenk Kumanda Çeşitleri

Kepenk Kumanda Çeşitleri ve Kumanda Kopyalama

Kepenk Kumanda Çeşitleri ve Kumanda Kopyalama

 

 

 

 

 

 

 

 

Kepenk kumandaları değişik markalarda piyasada kullanıma sunulmuşken bu ürünlerin birçoğuda kendini duyurmuş ve ispatlamış olan ve piyasanın çok satanları olarak bilinene özel ve bilinene markalar arasında yerini almıştır. Birçok isim altında aynı görünüme ve özelliğe sahip olan bu kumandalar orjinal markaların dışında bölgeye göre değişik markalardada olabilir. Yukarıda en çok kullanılan ve piyasada yer etmiş olan bu özel kumandaların başlıcaları ise şu şekildedir.

Kepenk Kumandası Markaları: Mosel Kumanda, Remco Kumanda, Cuppon Kumanda, Desi Kumanda, Bft Kumanda, Nees Kumanda, Elero Kumanda, Almatic Kumanda, Ditec Kumanda, Nice Kumanda, Scorpion Kumanda, Tarantula Kumanda, Almatiz Kumanda, Beninca Kumanda, Seav Kumanda, Genius Kumanda ve birçok marka ve modeli yaygın olan ve olmayan kumanda çaşitleri, kırmızı ışıklı ve mavi ışıklı kumanda çeşitleri, 315Mhz ve 434 Mhz sabit ve ayarlı frekansa sahip kepenk kumandalarıdır. Uzaktan Kumanda Çeşitlerimizi Buradan İnceleyebilirsiniz.

Garaj Bariyer Kepenk Otomatik Kapı Kumandaları

Uzaktan kumandalar kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Otomasyon sistemlerinde kullanılan uzaktan kumandalar en çok Garaj kapılarında, bariyer ve kollu otopark bariyerlerinde, otomatik kapı ve otopark giriş kapılarında, Kepen sistemlerinde ve bahçe kapıları ile alarm sistemlerinde kullanılar. Bu alanlarda tercih edilen ve kullanılan uzaktan kumandaların kodlanması da bu marka ürünün kumandasının özelliğine göre değişir. Tüm bu kapı sistemlerinde kullanılan uzaktan kumandaların çeşitleri kopyalanması, tederiği ve yedeklerinin çoğaltılması işlemini yapıyoruz..

Eskişehir Uzaktan Kumanda Kopyalama

Eskişehir Uzaktan Kumanda Kopyalama kumanda satışı ve servisliğimiz ile tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Birçok alanda kullanılan uzaktan kumandaların yukarıda saydığımız marka ve modellerinin satış ve kopyalama hizmeti için eskişehir kumanda merkezimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Marka ve modeli ne olursa olsun birçok uzaktan kumanda markasının orjinal ve muadili kumandalar ile kopyalama ve satış hizmetimiz vardır. Orjinal ve uyumlu muadil kumanda çeşitlerimiz ile sizlere uygun fiyatlar ile kumanda kodlama imkanı sunuyoruz.

Uzaktan Kumanda Pili Değiştirme

Marka ve modele göre özel uzaktan kumanda pili değişimi yapılır. Para pil, küçük pil, yassı pil çeşitleri, kumanda pilleri, 3Volt ve 12V kumanda pil çeşitleri ile 27A – 23AE garaj kepenk ve bariyer kumanda pil çeşitleri CR2016 – CR2025 ve CR2032 olarak birçok özelliğe sahip özel kumanda pilleri ile değişim ve pil satışımızda vardır.

Bir önceki yazımız olan NİCE KUMANDA KOPYALAMA başlıklı makalemizde garaj kumandası, NİCE KUMANDA ve OTOMATİK KAPI KUMANDALARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 2 yorum yapılmış

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*