Uzaktan kumandalar hayatımıza girerek günlük yaşamda işlerimizi kolaylaştırmada bizlere yardımcı olmaktadır. Bu uzaktan kumandaların hepsi kumanda pilleri sayesinde enerjinisi temin eder. Uzaktan kumanda pilleri ise kumandalarda zaman ile kullanıma bağlı olarak bir yada 2 sene gibi bir sürede biter. Kumandanızın pilini yeni değiştirmiş olsanızda bu pil kısa sürede bitmiş olabilir. Bunların bazı sebepleri olmasına rağmen çoğu kez bir uzaktan kumandanın pil ortalama 1 ve 1,5 sene gidebilmektedir (Bu oran kullanıma göre değişir).

Oto Kumanda Pil Değiştirme

Oto Kumanda Pil Değiştirme

Oto Kumanda Pili Değişimi

Araç üretimi esnasında fabrikasyon olarak kumanda üzerinde gelen piller çok uzun süre değiştirmesenizde kullanılabilir durumda olabilir ama olmadık bir yerde biteceği ve kapıları açmayacağı garantisini kimse sizlere veremez. Bu yüzden kış aylarında görülen oto kumanda pil sorunu sonrasında muhakkak kumanda pilinizi değiştirerek yenilemeniz gerekir. Bazı kumanda arızalarınında etkisi ile çoğu zaman pil değişiminden hemen sonrada pil voltajı düşerek yine aracınızın kapı kilidini açmayacaktır. Böyle bir durumda ise kumanda tamiri yoluna gitmeniz gerekir. Sizde oto kumanda pili değişimi ihtiyacınızda işyerimize ugrayarak aracınızın kumandasında bulunana orjinal kumanda pilleri ile değişimi yaprak pilinizi yeniletebilirsiniz.

Garaj Kepen Uzaktan Kumanda Pilleri

Araç anahtarlarında olduğu gibi garaj kumandası, kepenk kumandası, bariyer kumandası, otopark kumandları ve otomasyon sistemleri ile alarm kumandalarında bulunan uzaktan kumandların pilleri bitmekte ve bunun sonrasında kapı ve sistem kumanda yardımı ile açılamamaktadır. Böyle birdurumda kumandanızın pilinin bitmiş olması sizi ya içeride yada dışarıda bırakacaktır. Her kumandada değişik volt ta ve koda sahip özel kumanda pili kullanılmıştır.

Kumanda pili değişimi, 3 volt ve 12 volt özel kumanda pil çeşitleri araç anahtarlarında kullanılan CR2016 CR2025 CR2032 pil çeşitleri ve garaj kepen kumandalarında bulunan 27A ve 23AE koda sahip 12V piller firmamızda mevcuttur. Sizde kumanda piliniiz değişimi için işterimize uğrayabilirsiniz. Kumanda pili değişim hassa bir konu olduğu için kumanda pil değişiminde kumandanın silimesi durumlar ile karşılamşmamanız için pil değişiminde işyerimize geliniz..

Uzaktan Kumanda Pilleri

Kumanda Pili

Bir önceki yazımız olan Garaj Kumandası Çoğaltma başlıklı makalemizde eskişehir garaj kumandası, Eskişehir Uzaktan Kumanda Çoğaltma ve Garaj Kapılarına Uzaktan Kumanda Yedekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*