Pvc, aliminyum kapı ve pencerelerinizin güvenligini arttırmak ve hırsızlar tarafından kolayca açılmamasını sağlamak için pvc kapı ve pencere emniyet kilitlerinden taktırınız. Birçok markanın ürünü piyasada değişik özelliklerde bulunmakta iken burada pvc kilitlerindeki mantık hep aynıdır. Esnek olan aliminyum ve pvc malzemeler dışarından zorlama ile esnediği için açılabilmektedir. Bu emniyet aparatları ise kapı veya pencere nereye takıldı ise dışarıdan gelecek olan zorlamayı en aza indirerek kapının ve pencerenin zorlama yolu ile esnetilmesini önleyecektir. Burada zorlama esnasında yük takılmış olan pvc kilitlerine biner ve kapı kilidinin esnetilerek kilidin yuvalarından çıkmasına mani olur. Eğer kapınız kolay açılmasın esnetilerek ve zorlanarak kırılmasın istiyorsanız kapınıza pvc kilidi taktırarak kapı ve pencerelerinizi hırsıza karşı güvence altına alabilirsiniz.

Hırsızların pimapen kapılar ve pencerelerden kolaylık ile girdiği herkez tarafından bilinmektedir. Sizde güvenliğinizi arttırmak amaçlı hırsızların kapı pencere ve kilitlerini esneterek ve kırarak ev ve işyerlerine girmemeleri için sabitlenen menteşe şeklinde olan veya resimdeki gibi mandallı olan aparatlardan kullanabilirsiniz. İspanyolet diye tabir edilen pmapen pvc kapı kilitleriniz eğer çelışmıyorsa bu kilitleri pimapen kilit tamiri yapan kişilere değiştirmeniz ve kapı kilidinizi kilitlenir faal durama getirmeniz gerekecektir. Kapı emniyet aparatı olarak kullanımı kolay bir ürün istiyorsanız resimdeki pvc kilidi mandallı kilitlerden taktırabilir yada kullanılmayan açılıp kapanmayan pencere ve kapılarda ise sabit menteşe modellerini kullanabilirsiniz. Bu pimapen menteşe kilitleri içerisine demir çubuk sokulup sabitlendiği için kullanımı diğerine göre daha zordur. Genelde sık kullanılmayan alanlarda sabitleme olarak da kullanılır.

Pimapen Hırsız Kilidi

Bir önceki yazımız olan Eskişehir Hırsız Kilidi başlıklı makalemizde Eskişehir Hırsıza Karşı Kilit, Hırsızdan Korunma Yöntemleri ve Hırsızın Açamadığı Kapı Kilit Sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış