Kale tuzaklı barel diğer kilit barellerine nazaran daha farklı şekilde imal edilmiş olup hırsızlar tarafından kapı bareli kırılarak kapının açılmasının önüne geçilmişdir. Tuzaklı kilit bareli montajında kapının dış kısmında kalan tarafında 2 ayrı parçadan oluşan bir sistem ile üretilmiş olup bu kısım bir bütün olarak gözükmekte olup tam bir bütün kapı barelinin kapı dşında kalan çıkıntılı kısmının lazar yardımı ile kesilerek dışarıdan gelen darbe ile barelin tamamı yerine sadece ucu kesik olan ekli kısmın kotması sağlanmışdır.

Bu şekilde kapınızda bulunan kale tuzaklı barel sayesinde hırsızlık girişimlerinde hırsızın kilit bareli (kapı göbeği) ni kırarak kapı açma ve hırsızlık girişiminde başarısız olmasını, kapının barelinin tamemen değil sadece uç kısmının kırılarak geriye kalan devamının kilit içinde sabit kalması sağlanmaktadır. Bu gibi bir durum ile karşılaştığınızda ise siz yine kendi kapı anahtarınız ile giriş yapabilirsiniz. Eğer kapı kilitleriniz koruma altında değil ve boşta ise bareliniz dışarıdan kırılabilecek bir pozisyonda ise taktırmış olduğunuz kapı eski model kapılardan olup korumasız ise sizde o zaman güvenliginiz için mutlaka kapı barelinizi tuzaklı bareller ile değiştiriniz.

ESCAN ANAHTAR KİLİT ÇİLİNGİR HİZMETLERİ

Kale Kilit

Bir önceki yazımız olan Emniyet Kelepçesi başlıklı makalemizde anahtar kilit ürünleri, çelik kapı emniyeti ve emniyet kelepçeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış

 1. Biz bağlar tarafında ögrenciyiz kapı kilidimize bunun gibi bir kilit taktırsak bize maliyeti ne olur. Bayağı mantıklı gözüküyor bunu kapıya montaj yapıyormusunuz

  • Eskişehir Anahtarcı

   İletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak adresinizi yazdırabilirsiniz. Kapı kilitlerine uyumlu olan bu barel hırsızlıkların önüne büyük bir ölçüde geçmiş olup Kapı ve kilidinizde hırsızların bu tarz kilit göbeği kırarak kapıları açmasının önüne geçilmişdir. Ürün bilyalı anahtarlı ve yale tip düz anahtarlı olarak değişik markalardada elimizde vardır. Hırsız kapıyı nasıl açar hırsıza karşı daha değişik gelişmiş sistemler ve hırsızların açamayacağı ve kıramayacağı kapı kilit sistemleri hakkında detaylı bilgi için işyerimize ugrayabilirsiniz. Kapı ve kilit güvenliğiniz için böyle bir ürünü kapınıza mutlaka taktırınız.

 2. Bizde bu kilitden çelik kapımıza taktırmayı düşünüyoruz. Güvenlik açısından faydası olduğunu söylemişsiniz birde kalenin ürünü olduğu için taktırmak istesek bizim kapımızada olurmu? yerimiz vişnelik mahallesindedir

  • Eskişehir Anahtarcı

   Tüm silindirli kapı kilitlerine uyumlu olan bu ürün hırsızların kapı anahtar barellerini kırarak eve girmalerini önlemektedir. Bu ürün tüm ahşap ve çelik kapı kilitlerine uyum sağladığı için kapınıza taktırabilirsiniz. Eskişehir geneli anahtarcı çilingir hizmeti vermekte olup vişnelik mahallesine anahtarcı servisi olarak hizmet vermekteyiz. Ürün kale marka olup diğer makalarında bu tarz hırsıza karşı kilit çeşitleri elimizde mevcuttur.

Bir Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*