Kale tuzaklı barel diğer kilit barellerine nazaran daha farklı şekilde imal edilmiş olup hırsızlar tarafından kapı bareli kırılarak kapının açılmasının önüne geçilmişdir. Tuzaklı kilit bareli montajında kapının dış kısmında kalan tarafında 2 ayrı parçadan oluşan bir sistem ile üretilmiş olup bu kısım bir bütün olarak gözükmekte olup tam bir bütün kapı barelinin kapı dşında kalan çıkıntılı kısmının lazar yardımı ile kesilerek dışarıdan gelen darbe ile barelin tamamı yerine sadece ucu kesik olan ekli kısmın kotması sağlanmışdır.

Bu şekilde kapınızda bulunan kale tuzaklı barel sayesinde hırsızlık girişimlerinde hırsızın kilit bareli (kapı göbeği) ni kırarak kapı açma ve hırsızlık girişiminde başarısız olmasını, kapının barelinin tamemen değil sadece uç kısmının kırılarak geriye kalan devamının kilit içinde sabit kalması sağlanmaktadır. Bu gibi bir durum ile karşılaştığınızda ise siz yine kendi kapı anahtarınız ile giriş yapabilirsiniz. Eğer kapı kilitleriniz koruma altında değil ve boşta ise bareliniz dışarıdan kırılabilecek bir pozisyonda ise taktırmış olduğunuz kapı eski model kapılardan olup korumasız ise sizde o zaman güvenliginiz için mutlaka kapı barelinizi tuzaklı bareller ile değiştiriniz.

ESCAN ANAHTAR KİLİT ÇİLİNGİR HİZMETLERİ

Kale Kilit

Bir önceki yazımız olan Emniyet Kelepçesi başlıklı makalemizde anahtar kilit ürünleri, çelik kapı emniyeti ve emniyet kelepçeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış