Kapılarınızı gece içeriden emniyete almak ve güvenliginizi arttırmak için emniyet kelepçeleri ve emniyet zincirleri’ni kullanabilirsiniz. Çoğu çelik kapıda ilk kapı montajı yapılırken kapı firmaları tarafında aksesuar olarak kapı üzerlerinde gelmektedir. Daha sonra kullanıma bağlı olarak bu kapı emniyet kelepçeleri kapının üzerine kapanması veya dıarıdan darbegelmesi sonucu kırılmaktadır. Kırılmış olan kapı emniyet kelepçeleri yerine yenilerinin takılması gereklidi. Bu kelepçeler kapınıza gelen herhangibir kişiye kapınızı belirli bir mesafe kadar (görüş mesafesi) kadar açmanıza olanak tanımaktadır. Bu yüzden kapıyı tanımadığınız kişilere tam arkasına kadar kople açmamış olursunuz.

Kırılmış olan emniyet kelepçeleri nin yenilerine takarken kapıkol ve aksesuarları renginde bir ürün ile değişim yaparak takımı bozmamış olursunuz. Sonuç olarak 2 ayrı renkde üretilmiş olan bu ürün sarı renk ve saten renk seçenekleri ile kullanıcılarına sunulmuştur. Ortalama olarak piyasadan alınan emniyet kelepçeleri marka ve modele göre değişik ölçülerde olsada birbirlerinin yerlerine uyum sağlamaktadır. Yeni emniyet kelepçesi montajı yapmak için ise ürünün içerisinden çıkan sabitleme vidaları ile yapılmakta olup montaj yapılmadan önce net ölçü alınarak kapıya yeni ürün vida sayesinde tututurlur.

Kapı Emniyet Aparatı

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Otomat Kilitler başlıklı makalemizde bina kapı kilidi, elektrikli kilitler ve elektrikli otomat kilit hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu makaleye 4 yorum yapılmış